رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت
انتقادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
جهت ارسال سئوالات خود از قسمت "تماس با من" اقدام نمایید.
پاسخگوی سئوالات شما هستیم .
با تشکر.

بایگانی
نویسندگان

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

پوستر

کشیش آلمانی دوست‌دار امام حسین(ع) گفت: آشنایی با امام حسین (ع) و مکتب ایشان شیفتگی عمیقی در من ایجاد کرد و من به عشق سیدالشهدا (ع) خادم شدم.

به گزارش رهپویان هدایت: حال و هوای حسینی و عاشورا با حضور خادمان سیدالشهدا(ع) امسال زودتر از ماه محرم به اصفهان آمده است، خادمانی که از 5 قاره جهان به عشق امام حسین (ع) مهمان این شهر شدند تا در اجلاسی که به منظور تجلیل از آن‌ها در اصفهان برگزار شده، شرکت کنند.

چیزی که توجه همگان را به خود جلب کرد، شرکت پیرغلامانی از سایر کشورها با ادیان آسمانی دیگر، به جز دین مبین اسلام بود. «بوتمبه لولوئنگو» یکی از این افراد است؛ او یک کشیش آلمانی است و در 3 کشور کلیسا دارد و برای پنجمین بار است که در اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی شرکت می‌کند. این کشیش آلمانی دلیل حضورش در این مراسم را شیفتگی و علاقه شدیدش به امام حسین (ع) عنوان می‌کند.

با «بوتمبه لولوئنگو» و مترجم خوش‌رو و روحانی‌اش به گفت‌وگو نشستیم.

 

 چگونه می‌شود که یک کشیش مسیحی در مراسم پیرغلامان حسینی شرکت می‌کند؟

بوتمبه لولوئنگو: خوشحالم که امام حسین(ع) مرا قابل دانستند تا در این اجلاس شرکت کنم و بتوانم بدین وسیله، دوستی خود را نسبت به امام حسین (ع) و راه ایشان ابراز کنم علاقه شدید و عمیقم به سیدالشهدا (ع) مرا به اینجا کشاند.

 

 چه شد که به مکتب امام حسین (ع) علاقمند و وارد مسیر ایشان شدید؟

بوتمبه لولوئنگو: ابتدا باید راه و مکتب امام حسین (ع) را بشناسیم تا بتوانیم با عشق وارد مسیر ایشان و اهل بیت (ع) شویم. من نیز به خاطر عشق و علاقه به این امام بزرگ وارد این راه شدم و خوشحالم از این انتخاب.

 

زندگی حسینی چگونه میسر می‌شود؟

بوتمبه لولوئنگو: باید در زندگی به این توجه داشته باشیم که ایشان چه مسیری را در پیش گرفتند و به چه چیزهایی عمل کردند؛ ما باید با الگوپذیری مانند ایشان رفتار کنیم تا به درستی در مسیر امام حسین(ع) به پیش برویم.

 

 نظرتان در مورد اجلاس خادمان سیدالشهدا(ع) در اصفهان چیست؟

بوتمبه لولوئنگو: من برای پنجمین بار برای شرکت در اجلاس خادمان امام حسین (ع) به ایران می‌آیم، بعد از آشنایی با امام حسین(ع) و مکتبشان به ایشان علاقه و ارادت بسیار زیادی پیدا کردم و به همین خاطر است که اکنون برای بار پنجم در این اجلاس شرکت می‌کنم.

 

به عنوان سوال آخر، نظرتان در مورد نسل کشی وحشیانه اخیر در میانمار چیست؟

بوتمبه لولوئنگو: این یک تراژدی بسیار تلخ برای جامعه انسانی و زیبنده روح متعالی بشریت نیست؛ درست نیست که کسی را به خاطر آیینی که دارد، بسوزانند و یا به طرق وحشیانه دیگری به قتل برسانند؛ تمام مردم جهان وظیفه دارند که در این امر به پشتیبانی از مردم مظلوم مسلمان میانمار بپردازند./ تسنیم

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی