رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت
انتقادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
جهت ارسال سئوالات خود از قسمت "تماس با من" اقدام نمایید.
پاسخگوی سئوالات شما هستیم .
با تشکر.

بایگانی
نویسندگان

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

پوستر

خلیفه ارامنه تهران ضمن اعلام نگرانی و انزجار از خشونت اعمال شده از سوی دولت میانمار علیه اقلیت مسلمانان روهینگیایی، از شرکت در مراسم شصتمین سالگرد تأسیس شورای کلیساهای آسیایی در میانمار عذر خواست.

به گزارش رهپویان هدایت: اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان با توجه به خصومت دولت میانمار با مسلمانان روهینگیایی با ارسال نامه ای ضمن تبریک شصتمین سالگرد تأسیس این شورا، اعلام کرد که بدلیل خشونت اعمال شده از سوی دولت میانمار علیه اقلیت مسلمانان روهینگیایی و تبعید اجباری آن ها در مراسم ویژه شصتمین سالگرد تأسیس شورای کلیساهای آسیایی و سمیناری که بدین مناسبت برگزار خواهد شد، شرکت نخواهد کرد

شورای کلیساهای آسیایی در سال 1957 میلادی تأسیس شده و مرکز آن در چیان مایی تایلند قرار دارد. این شورا متشکل از کلیساهای ارتدکس، انگلیکن و انجیلی فعال در آسیا بوده و هدف آن ایجاد همکاری میان کلیساهای مسیحی و همچنین برقراری گفتگو میان ادیان مختلف و تقویت همکاری میان آن ها می باشد.

کلیسای ارامنه ایران از سال 2010 میلادی به عضویت این شورا در آمده و اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران از سال 2010 میلادی در کمیته اجرایی شورا که بالاترین مرجع در این شورا محسوب می شود، عضویت دارد.

این شورا در 17 اکتبر 2017 (25 مهرماه 1396) شصتمین سالگرد تأسیس خود را در یانگون میانمار جشن گرفت. از اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان نیز برای حضور در این مراسم و  سمیناری که بدین مناسبت برگزار شد، دعوت به عمل آمده بود.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در نامه ای به تاریخ 7 اکتبر (15 مهرماه) خطاب به دکتر ماتیوس ژرژ، دبیر کل شورای کلیساهای آسیایی تأکید کرده است: "ما از خشونت های اعمال شده علیه اقلیت مسلمانان روهینگیایی نگران بوده و آن را مانعی در مسیر گفتگوی سازنده میان ادیان می دانیم و همزمان باور داریم که شورای کلیساهای آسیایی می تواند در این زمینه نقش میانجی را ایفا نماید."

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی