رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت
انتقادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
جهت ارسال سئوالات خود از قسمت "تماس با من" اقدام نمایید.
پاسخگوی سئوالات شما هستیم .
با تشکر.

بایگانی
نویسندگان

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

پوستر
چهارشنبه ارديبهشت ۱۹ ۱۳۹۷، ۱۰:۵۴ ق.ظ

امروز دشمن همه توان خود را در مسائل فرهنگی قرار داده است

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امروز دشمن درصدد القای ناامیدی در مردم است، گفت: دشمن همه توان خود را در مسائل فرهنگی قرار داده است.

به گزارش رهپویان هدایت: حجت الاسلام احمد مروی در همایش بزرگ مبلغان که در آستانه ماه مبارک رمضان در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، به اهمیت تبلیغ و شرایطی که باید مورد توجه مبلغان دین قرار گیرد، اشاره و عنوان کرد: شغل‌ها و کارها و حرفه‌های مختلفی برای افراد وجود دارد و مسئولیت‌ها و شغل‌ها متفاوت هستند

وی با بیان اینکه هرچه مسئولیت شغل انسان مهم‌تر باشد، اهمیت و تلاش برای تحقق آن بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: ما از منظر آیات و روایات، هیچ شغلی را بالاتر از شغل هدایت نمی‌دانیم.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه از منظر الهی، چیزی بالاتر از هدایت نیست، یادآور شد: در سوره مبارکه حمد، تنها چیزی که خداوند امر فرمود هدایت است که می‌فرماید: «اهدنا الصراط المستقیم»؛ اگر امری بالاتر از هدایت بود، خداوند آن را به بندگان خود عنایت می‌کرد، پس هدایت را از خدا بخواهیم.

وی با اشاره به اینکه رسالت انبیای الهی، هدایت جامعه بشری بوده است، گفت: امر تبلیغ بافضیلت ترین کار و مسئولیتی است که انبیای الهی مأمور به آن بودند.

حجت الاسلام مروی با تصریح بر اینکه به اهمیت کار تبلیغ معرفت داشته باشیم، تصریح کرد: تبلیغ دین کار انبیا است و مسئولیت آفرین و کاری دشوار است؛ بنابراین وقتی اهمیت کار تبلیغ را بدانیم، تحمل مشکلات و سختی‌ها برای ما آسان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اولین مبلغ، پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) بودند، گفت: رسول گرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) به فرموده امام علی(علیه‌السلام)، «طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ» بودند و به سراغ دردمندان می‌رفتند و به طبابت روحی مردم می‌پرداختند.

حجت الاسلام مروی بیان داشت: مسئله اعزام مبلغ تاریخ دیرینه‌ای دارد که به زمان رسول الله(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) برمی‌گردد که به غیر از اینکه خودشان طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ بودند، افرادی را برای تبلیغ دین اعزام می‌کردند، به طوری که در صدر اسلام، مبلغانی داشتیم که در دوران تبلیغی خود به شهادت رسیدند.

 

امروز نسل جوان از منافذ مختلف مورد هجوم تبلیغاتی قرار گرفته است

وی در ادامه با بیان اینکه امروز نسل جوان از منافذ و طرق مختلف مورد هجوم تبلیغاتی قرار گرفته است، عنوان کرد: امروز مسیحیت تبشیری در ایران به شدت فعال است که مبلغان آن به صورت چهره به چهره به تبلیغ می‌پردازند و خانه به خانه و با تک تک افراد صحبت می‌کنند، ما نیز برای هدایت افراد کار می‌کنیم و به جمع کاری نداریم

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امروز تبلیغ چهره به چهره و فرد به فرد مؤثر است، افزود: بر اساس آیات و روایات، احیای یک نفر، احیای یک جامعه است، بنابراین ما باید با دست پر با مخاطبان خود مواجه شویم و آنان را جدی بگیریم و برای کار خود اهمیت قائل شویم.

 

اهمیت مخاطب شناسی در امر تبلیغ

حجت الاسلام مروی به اهمیت مخاطب شناسی در امر تبلیغ اشاره کرد و گفت: یک مبلغ باید مخاطب خود را بشناسد و بر اساس مخاطبان خود، مطالب را عرضه کند، مبلغان باید روایات مستند را با توجه به نوع و فهم مخاطبان خود به آنان عرضه کنند.

وی با اشاره به فرموده پیامبر گرامی اسلام(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) که فرمودند: «إنَّا مَعَاشِرَ الانْبِیآءِ أُمِرْنَا أَنْ نُکلِّمَ النَّاسَ عَلَی قَدْرِ عُقُولِهِمْ» و اینکه پیامبر گرامی اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله) بر اساس درک مخاطب، مطلب را بیان می‌فرمودند، تصریح کرد: امام صادق(علیه‌السلام) فرمودند که: «رسول خدا(صلّی‌الله‌علیه‌وآله) هیچگاه با مردم با کنه عقل خود و با حقیقت و واقعیت ادراکات خود تکلّم ننموده‌اند؛ و رسول خدا صلّی الله علیه و آله و سلّم فرموده است: به‌درستی که ما جماعت پیغمبران مأموریم که با مردم به میزان عقل‌ها و ادراکات خودشان سخن گوییم».

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با تصریح بر اینکه مبلغ دین باید مخاطب شناسی کند و بر اساس فهم مخاطبان خود روایتگری کند، تأکید کرد: ما باید قدرت فهم مخاطبان خود را بدانیم و میزان اعتقادات و عمق دینی آنان را بالا ببریم نه این که اطلاعات در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با بیان اینکه هر مطلبی را نباید به نام دین تمام کرد، عنوان کرد: متأسفانه بخش از منبرها را خواب تشکیل می‌دهد و خواب جای روایت را گرفته است، در حالی که هر خوابی را نمی‌توان نقل کرد، حتی برخی خواب‌ها با اصول اولیه دین مغایرت دارد.

حجت الاسلام مروی تأکید کرد: ما باید ذائقه مردم را تغییر دهیم و مخاطبان خود را به گونه‌ای تربیت کنیم که به دنبال مطالب علمی، دقیق و درست باشند و نباید تنها احساسات مردم را اقناع کنیم.

 

مبلغان باید با فضای فکری پیرامون خود آشنا شوند

وی در ادامه به سوء استفاده دشمنان از فضای مجازی و رسانه‌های نوین اشاره کرد و گفت: امروز سخنان و تصاویر افراد در فضای مجازی به سرعت منتشر می‌شود و عده‌ای به طرق مختلف، دین را ملعبه خواهش‌های عوام الناس قرار می‌دهند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: مبلغان دین باید محیط پیرامون خود را بشناسند و به این موضوع توجه کنند که چه آسیب‌هایی متوجه آن جامعه است و چه شبهاتی امروز در جامعه ذهن مردم را خراب می‌کند، مبلغان باید به هر شهر و دانشگاه و مدرسه‌ای که وارد می‌شوند با فضای فکری آنجا آشنا شوند و بدانند مخاطبان در چه حد از معارف دین هستند.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) اشاره کرد که فرمودند: «اگر ندانیم که استکبار چه کار می‌خواهد بکند، دشمنان ما چه کسانی هستند و از کجا نفوذ می‌کنند و اگر متوجه نباشیم که در جامعه ما چه می‌گذرد و چه مشکلاتی وجود دارد و علاجش چیست و اگر اطلاع نداشته باشیم که در جبهه بندی‌های امروز جهان چه جایگاهی داریم نمی‌توانیم نقش واقعی خود را ایفا کنیم».

حجت الاسلام مروی تأکید کرد: هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کردند اما هیچ توفیقی کسب نکردند؛ از همان روزهای اول، تحریم‌های اقتصادی را بر ما تحمیل کردند و علی رغم همه تحریم‌ها به پیشرفت‌های بسیار شگرفی رسیدیم و دشمن هم فهمید از این طریق نمی‌تواند کاری کند؛ امروز دشمن همه توان خود را در مسائل فرهنگی قرار داده است و اگر دشمن در این قضیه موفق شود در بقیه صحنه‌ها هم موفق خواهد بود.

وی بیان داشت: سست کردن اعتقادات مردم، بدبین کردن مردم به دین، بی اعتنایی به مقدسات و مراسم دینی، ایجاد شبهات مختلف از جمله مسائلی است که مبلغان باید به آن بپردازند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری یادآور شد: امروز در شرایطی هستیم که باید هم دوستان و هم دشمنان خود را بشناسیم، در غیر این صورت، نمی‌توانیم خود و جامعه خود را مصونیت ببخشیم و از خطرات حفظ کنیم؛ به همین دلیل، رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) بر دشمن شناسی و دشمنی آمریکا تأکید می‌کنند تا جامعه دشمنان خود را بشناسد و بداند که دشمنان از چه طریق می‌خواهند ضربه بزنند.

وی تصریح کرد: خداوند در آیه ۶ سوره فاطر می‌فرماید: «إِنَّ الشَّیطَانَ لَکمْ عَدُوٌّ فَاتَّخِذُوهُ عَدُوًّا؛ شیطان دشمن شماست، پس او را دشمن بدانید»؛ خداوند می‌فرماید شما هم او را دشمن بدارید و دشمن را دوست نپندارید، اگر شیطان را دشمن نپندارید بدانید که نقطه آسیب شما همانجاست.

 

مبلغ دین نمی‌تواند نسبت به مسئله دشمن شناسی بی‌تفاوت باشد

حجت الاسلام مروی با بیان اینکه مبلغ دین نمی‌تواند نسبت به مسئله دشمن شناسی بی تفاوت باشد، گفت: منبرها باید از آیات، روایات و تاریخ غنی باشد اما در بزنگاه‌ها و مناسبت‌های مختلف، شرایط روز را متذکر شوید و مردم را متوجه کنید و به مردم بصیرت دهید.

وی بیان داشت: امام علی(علیه‌السلام) در فتنه جنگ صفین فرمودند: «وَ لاَ یحْمِلُ هذَا الْعَلَمَ إِلاَّ أَهْلُ الْبَصَرِ وَ الصَّبْرِ؛ این پرچم را تنها کسانی می‌توانند بر دوش بگیرند که دارای بصیرت و صبر و مقاومت باشند»، در انقلاب اسلامی ایران هم دو عنصر بصیرت، آگاهی و شناخت مردم از دشمن و دوست و مقاومت و پایداری توانست انقلاب اسلامی را سرفراز و پیروزمند نگه دارد.

 

امروز دشمن در صدد القای ناامیدی در مردم است

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امروز دشمن در صدد القای ناامیدی در مردم است، تصریح کرد: متأسفانه مشکلاتی وجود دارد، اما ما باید تلاش کنیم که مردم را نسبت به نظام اسلامی امیدوار کنیم.

وی عنوان کرد: چهل سال است که دشمن هیچ لحظه‌ای برای از بین بردن این نظام از دست نداده، اما به حول و قوه الهی در هیچ کدام موفق نشده است.

حجت الاسلام مروی یادآور شد: جریان اخوان المسلمین جریان نوپا نبود بلکه دارای سابقه هشتاد ساله بود اما وقتی به حکومت رسیدند، یک سال بیشتر دوام نیاوردند، اما ما چهل سال دوام آوردیم و بر اصول خود ایستادیم و روز به روز در عرصه‌های مختلف پیشرفت کردیم.

وی بیان داشت: مشکلات زیاد است اما موفقیت‌ها و پیشرفت‌های زیادی حاصل شده، به طوری که رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در نوروز ۹۶ و ۹۷ فهرست‌های بلندبالایی از پیشرفت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران بیان فرمودند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: اگر مردم احساس ناامیدی و یأس کنند دشمن موفق می‌شود، بنابراین یک مبلغ دینی نمی‌تواند نسبت به این مسائل بی تفاوت باشد.

وی با اشاره به حدیث «کُونُوا دُعَاةً لِلنَّاسِ بِغَیْرِ أَلْسِنَتِکُمْ؛ مردم را با اعمالتان (به دین) فرا خوانید نه با زبانتان»، تصریح کرد: ما باید اول خودمان را بسازیم و به آنچه می‌گوییم خودمان عمل کنیم و آنچه برای مردم می‌گوییم اول نفس خود را خطاب قرار دهیم./ مهر

 


نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی