رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت
انتقادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
جهت ارسال سئوالات خود از قسمت "تماس با من" اقدام نمایید.
پاسخگوی سئوالات شما هستیم .
با تشکر.

بایگانی
نویسندگان

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

پوستر
پنجشنبه آبان ۳ ۱۳۹۷، ۱۱:۰۰ ق.ظ

معرفی کتاب / پدر، پسر، روح القدس

کتاب "پدر، پسر، روح القدس" با عنوان فرعی" تجلی عشق علوی و شور حسینی در آثار شاعران و نویسندگان مسیحی" به بررسی آثار و سخنان دانشمندان مسیحی که در مورد فضائل اهل بیت(ع) نوشته یا گفته اند، می پردازد.


رهپویان هدایت - در مقدمه این اثرآمده است که: در احادیث و روایات ذکر شده "کسی برای اهل بیت شعر نمی‌سراید جز آنکه به مدد الهی جبرئیل یاری شود." شاعران مسیحی نیز اگر برای پدر امت امیرمومنان و فرزندش سالار شهیدان شعری سروده و قلمی زده‌اند بی‌تردید مورد عنایت روح‌القدس قرار گرفته‌اند. این کتاب گزارشی است از آثار عنایت روح‌القدس برای ستایش پدر و پسر در بیان و زبان نویسندگان و شاعران مسیحی لبنان است.

همچنین در این کتاب اشعاری از «شاعران مسیحی» در مورد امام حسین (ع) و عاشورا گردآوری شده است.

نویسنده در جای دیگری از کتاب می گوید: زمانی که از عشق و شوق و دلبستگی نویسندگان و شاعران مسیحی به آل‌الله سخن می‌گوییم باید به یاد داشته باشیم که هر یک از ایشان در فرهنگ و فضای خاص خود پرورش یافته‌اند و نباید از آنان بیش از ادای احترام و اعتراف به حقیقت انتظاری داشت.

در صفحه 174 کتاب آورده است که نجیب نصّار، دانشمند لبنانی می گوید:

اگر اخلاق والای محمد نبود خداوند شریعت خود را در کتابی جامعِ همه دانش ها بر او نازل نمی کرد و اگر اخلاق عظیم محمد نبود عادت ها و تعصبات و فساد و گمراهی محیط بر او غلبه می کرد. اگر اخلاق محمد والا نبود نمی توانست چنان تحول بزرگی ایجاد کند که از گمراهی، هدایت برآورد و نادانی را به دانش مبدل سازد و از توحش، تمدن بسازد و عرب را از بردگی این و آن آزاد کند.

 در صفحه 172 نیز چنین نوشته است که دانشمند و متفکر برجسته «شبلی شمیل» می نویسد:

هر چند من دین محمد را نپذیرفته ام،  آیات و نشانه های قاطع و روشن را انکار نمی کنم. او برترین مدیر و والاترین حکیم و مولای فصاحت و بیان است. او کسی است که هم مرد سیاست است و هم در جنگ و پیکار همیشه پیروز میدان بوده است. و هیچ دینی نمی تواند با پیشرفت های اجتماعی کاملا همپایی کند مگر آیین قرآن.

ازعناوین مندرج در این کتاب می‌توان به "حدیث دیگران"، "چه عشق و چه نفرت... معرفت می‌خواهد"، "مدرسه عاملیه بیروت و مجالس عاشورایی" و "ادای دین به نهج‌البلاغه"  اشاره کرد.

در انتهای کتاب "پدر، پسر، روح القدس" چند پیوست اضافه شده است که مهمترین آنها بخش عربی حاوی نمونه‌هایی از اشعار شاعران لبنانی است.

برخی از شاعرانی که آثاری از آنها در این کتاب به چاپ رسیده عبارتند از جرج شکّور، جرج زکی‌الحاج، سعید عقل، خلیل فرحات، ویکتور کک و رشید سلیم الخوری.

کتاب "پدر، پسر، روح القدس" نوشته محمدرضا زائری با شمارگان 2000 نسخه در 211 صفحه از سوی انتشارات خیمه منتشر شده است.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی