رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت
انتقادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
جهت ارسال سئوالات خود از قسمت "تماس با من" اقدام نمایید.
پاسخگوی سئوالات شما هستیم .
با تشکر.

بایگانی
نویسندگان

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

پوستر

در این برنامه‌ها که با کیفیتی نازل و محوریت سخنرانی‌ این فرد ساخته شده‌اند، چیزی تحت عنوان عرفان عرضه می‌شود که از حقیقت این مقوله فرسنگ‌ها فاصله داشته و بویی از عرفان ناب اسلامی و مبانی حقیقی آن ندارد

به گزارش رهپویان هدایت به نقل از روشنگر: در بازار گرم مدعیان دروغین عرفان و عارف‌نمایان کوچک و بزرگ که هر یک می‌کوشند از طریقی افراد را جذب ادعاهای عرفان‌نمایانه خود نمایند، برخی گوی سبقت را از دیگری ربوده و با راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت و کانال‌های تلگرامی، مجدانه منویات خود را دنبال می‌کنند و از هیچ امری فروگذار نیستند. حتی اگر این طمع به قیمت مخدوش ساختن چهره‌های ملی تمام شود.

نمونه این امر، فعالیت‌های فردی به نام «شهبازی» در شبکه ماهواره‌ای موسوم به «گنج‌حضور» است؛ نامبرده که خود را مفسر عرفانی اشعار شعرای سرشناس به‌ویژه مولانا و آثار دیگر عرفای نامی معرفی می‌کند، با ضبط و پخش مجموعه برنامه‌هایی به صورت ترکیبی، سعی در القای تفاسیر انحرافی و سکولارمحور خود دارد.

در این برنامه‌ها که با کیفیتی نازل و محوریت سخنرانی‌ این فرد ساخته شده‌اند، چیزی تحت عنوان عرفان عرضه می‌شود که از حقیقت این مقوله فرسنگ‌ها فاصله داشته و بویی از عرفان ناب اسلامی و مبانی حقیقی آن ندارد و با ترکیب مبانی روان‌شناسی و جامعه‌شناسی (برآمده از غرب و نگاهی سکولارمحور)، بیشتر به مبانی اندیشه‌ای شبه‌جنبش‌های معنوی نزدیک است؛ عرفان‌نمایی که با وصل کردن خود به چهره‌های شاخصی چون مولانا می‌کوشد اعتبار و پشتوانه‌ای برای خود دست و پا نموده و مخاطبان را همراه سازد. نمایش ساز و آواز گروه‌های سنتی در لابه‌لای برنامه مزبور نیز در همین راستا صورت گرفته تا ضمن تلطیف و ایجاد تنوع، وجهه‌ای بیابد.

شهبازی مدعی است: «فضای بیکران هستی را که –به زعم او- لحظه حال می‌باشد، به مخاطب معرفی می‌کند. به ادعای وی، انسان متعلق به آن فضا می‌باشد اما متأسفانه در حال حاضر به جای حضور در فضای «گنج حضور» در فضای ذهن به خواب عمیقی فرو رفته‌است و برنامه گنج حضور، پیغام بیداری و به حضور رسیدن و در نهایت ماندن و زندگی در فضای اصل و یکتایی را می‌دهد».

این ادعاها و عرضه تفاسیری شخصی و التقاطی از آثار عرفا، محوری‌‌ترین مفاهیم منتقل‌شده در این شبکه ماهواره‌ای مستقر در کالیفرنیای امریکاست که همواره پشتیبان راه‌اندازی و فعالیت رسانه‌هایی از این‌دست بوده‌است.

نکته دیگر در خصوص این شبکه مدعی عرفان، تبلیغ تجاری فراوان و لحظه به لحظه دی‌وی‌دی‌های تولیدشده با محتوای اشعار شعرا و تفسیر آن‌ها توسط مدیر و سفارش‌گیری برای فروش است که خود نمایانگر جلوه زمینی این به‌ظاهر عرفان و عارف‌نما می‌باشد.

حساسیت حوزه عرفان به لحاظ خیل مشتاقان و از آن طرف، خیل مدعیان، ضرورت اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در این زمینه را دوچندان می‌سازد. این امر در کنار عرضه عرفان ناب اسلامی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های فراوان و غنی آن، با پر کردن خلأها، مجاری احتمالی نفوذ این‌ جریان‌ها را مسدود ساخته و مانع از تحقق منویات آن‌ها و حامیانشان می‌گردد.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۳/۲۹
انجمن رهپویان هدایت

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی