رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت
انتقادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
جهت ارسال سئوالات خود از قسمت "تماس با من" اقدام نمایید.
پاسخگوی سئوالات شما هستیم .
با تشکر.

بایگانی
نویسندگان

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

پوستر
چهارشنبه آذر ۸ ۱۳۹۶، ۰۱:۱۷ ب.ظ

نویسنده‌ی تورات کیست؟

طبق اعتقاد مشترک بین اسلام، یهودیت و مسیحیت خداوند بر حضرت موسی (ع) کتابی به نام تورات نازل نمود اما مسلمانان بر خلاف دو دین دیگر معتقدند توراتی که هم اکنون در دست یهودیان و مسیحیان است توراتی نیست که خداوند بر موسی (ع) نازل نمود و این کتاب در طول تاریخ دستخوش تغییراتی شده است.

به گزارش رهپویان هدایت: یکی از مهمترین اختلافات بین مسلمانان با دو دین یهودیت و مسیحیت بر سر تورات است که مسلمانان معتقدند تورات فعلی با توراتی که به موسی (علیه السلام) نازل شده تفاوت دارد اما یهودیان و مسیحان این تورات را دست نخورده می‌دانند، یکی از دلایل مسلمانان این آیه از تورات است که بیان می‌کند جناب موسی (علیه السلام) از رود اردن عبور کرده و سخنانی را برای قوم خود بیان نموده است اما در آیه‌ای دیگر گفته شده که جناب موسی (علیه السلام) قبل از عبور از رود وفات می‌کند!

طبق اعتقاد مشترک بین اسلام، یهودیت و مسیحیت خداوند بر حضرت موسی (علیه السلام) کتابی به نام تورات نازل نمود اما مسلمانان بر خلاف دو دین دیگر معتقدند توراتی که هم اکنون در دست یهودیان و مسیحیان است توراتی نیست که خداوند بر موسی (علیه السلام) نازل نمود و این کتاب در طول تاریخ دستخوش تغییراتی شده و کسانی بوده‌اند که آنچه را خودشان می پسندیده‌اند از این کتاب الهی حذف و یا اضافه نموده‌اند.

مسلمانان برای اثبات ادعای خود آیاتی از کتاب مقدس را شاهد می‌آورند که چالش سختی را برای دنیای یهود و مسیحی ایجاد نموده است به عنوان مثال یکی از این آیات به این شرح می‌باشد :

« این است سخنانی که موسی به آنطرف اردن، در بیابان عَرَبه مقابل سوف، در میان فاران ... با تمامی اسرائیل گفت»[1] همان طور که می‌خوانیم آیه‌ی مذکور حکایت می‌کند از اینکه حضرت موسی آن طرف رود اردن مطالبی را با بنی‌اسرائیل در میان گذاشته‌اند، اما مسئله اینجا چالش برانگیز می‌شود که خود ایشان خطاب به بنی‌اسرائیل بیان می‌کنند که از رود اردن رد نخواهد شد! (کنایه از اینکه قبل از عبور از رود وفات خواهند کرد) «من امروز صد و بیست ساله هستم و دیگر طاقت خروج و دخول ندارم، و خداوند به من گفته است که از این اردن عبور نخواهی کرد»[2] حال که موسی (علیه السلام) قبل از عبور از رود اردن وفات نموده پس چه کسی آن طرف رود اردن برای بنی‌اسرائیل سخنرانی کرده است؟ آیا این نشان از این نیست که مطالب و اتفاقاتی که بعد از رود اردن رخ داده‌اند و در تورات ذکر شده توسط جناب موسی نوشته نشده‌اند؟ چرا که اساسا نمیشود خدا به موسی (علیه السلام) بگوید از رود عبور نخواهی کرد و از طرفی ایشان آن طرف رود سخنرانی کرده باشند./ ادیان نت


پی‌نوشت:

[1]. ترجمه‌ی قدیم کتاب مقدس، تثنیه، 1 : 1

[2]. ترجمه‌ی قدیم، تثنیه، 31 : 2

 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی