رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت

این وبلاگ با هدف روشنگری پیرامون مسیحیت صهیونیستی و تبشیری راه اندازی شده است

رهپویان هدایت
انتقادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
جهت ارسال سئوالات خود از قسمت "تماس با من" اقدام نمایید.
پاسخگوی سئوالات شما هستیم .
با تشکر.

بایگانی
نویسندگان

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

پوستر

امام خمینی در بخشی از بیانات خود در دیدار با نماینده مسیحیت فرمود: هر کس که دنبال مسیح باشد، باید حامی مظلومان باشد و باید با ابرقدرت‌ها مقابله کند.

انجمن رهپویان هدایتیکی از ویژگی‌های دین مبین اسلام به عنوان برترین دین الهی ایجاد گفتمان بین‌الادیانی با شیوه‌ای بسیار منطقی و علمی است؛ زیرا خداوند متعال در قرآن کریم مسیر این گفتمان را به خوبی به نمایش گذاشت. خداوند در این دست آیات ضمن طرح مباحث اعتقادی مسیحیت و یهود پایه‌های فکری آن‌ها را را نیز مورد انتقاد قرار می‌دهد و خط و مشی صحیح را به آن‌ها می‌نمایاند. در چنین فضایی پیامبر گرامی اسلام(ص) با تأکید بر گفتمان انتقادى کوشید تا وجوه افتراق را کاهش دهد و بر دامنه موافقات و مشترکات فرهنگی بیافزاید؛ از این رو تعامل با مسیحیت و یهود تا آنجا که توطئه‌ و تهدیدی را متوجه جامعه مسلمانان نمی‌کرد، مورد توجه پیامبر(ص) قرار داشت.

این شیوه برخورد دین اسلام با اهل کتاب تاکنون همواره مورد تأکید رهبران دینی قرار داشت تا جایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سهمیه‌ای برای حضور اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی اختصاص یافت. از سوی دیگر امام خمینی(ره) به مناسبت‌های مختلف همچون  ایام ولادت حضرت عیسی(ع) و آغاز سال جدید مسیحیان، پیام‌های تبریکی به مسیحیان می‌داد و ضمن آن بر مباحث معرفتی تأکید می‌کرد. در ادامه بخشی از پیام‌های امام خمینی(ره) را ببینید.

نقد مسیحیت

عیسی مسیح همه چیزش معجزه بود. معجزه بود که از یک مادر باکره متولد شد. معجزه بود که در مهد سخن گفت. معجزه بود که برای بشر صلح و صفا و روحانیت آورد. همه معجزه، همه انبیا معجزه هستند، و همه برای ساختن بشر آمدند. همه می‌خواهند که بشر به راه مستقیم الهی سیر کند، و همه می‌خواهند که تمام افراد بشر در صلح و صفا و برادری زیست کنند. این وظیفه مأمورین الهی است که در دنیا آمده‌اند برای اینکه بشر را از این عالم به عالم بالا ببرند. و یک وظیفه هم روحانیین ملتها دارند؛ روحانیین مسیح، روحانیون مسلم، روحانیون یهود، همه روحانیون. و آن وظیفه تبعیت تام از پیغمبرها، و از آنهایی که آمدند برای تربیت بشر و برای صلح و صفا بین تمام افراد بشر. روحانیون در مرتبه اول واقع‌اند برای تحقق دادن به آرمانهای انبیا که همان وحی الهی است.(صحیفه امام خمینی، ج 11  صفحات 406 تا 412.)

امام برای پاپ پیغام فرستادند: «شما ملت مسیح را نجات بدهید. نجات به این است که این اشخاصی که در ممالک بزرگ به اسم مسیح و به اسم مسیحیت این جنایات را می‌کنند، این برای مسیح (علیه‌السلام) خوب نیست، و مسیحیین مُشوَّه می‌شود وجهه‌شان. و من به شما آقای پاپ عرض می‌کنم که اگر عیسی مسیح امروز بود، کارتر را استیضاح می‌کرد. اگر عیسی مسیح بود ما را از چنگال این دشمن خلق و دشمن بشر نجات می‌داد. و شما نماینده ایشان هستید، و شما باید همان کاری که مسیح می‌کند بکنید.( صحیفه امام، ج 11، صص 29-3.)

«هر کس که دنبال مسیح باشد، باید حامی مظلومان باشد و باید با ابرقدرت‌ها مقابله کند همان طور که کسی که تابع مذهب اسلام است باید با ابرقدرت‌ها مخالفت کند و مظلومان را از چنگان این‌ها بیرون بیاورد. ( سخنان امام خمینی در دیدار با « اسقف کاپوچی » نماینده ژان پل دوم 59 5 12 صحیفه امام ج13ص69)/ فرقه نیوز

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی